"M-2" na imprezach centralnych

 

 

W 2024 r. spotkamy się na 64 Ogólnopolskim Zlocie przodownickim w rejonie Siemiatycz i 70 CZTK w drugiej połowie sierpnia na Ziemi Łódzkiej.

 

69 CZTK w Mikołajkach

W dn. 19-26 sierpnia ośmioro myszkowskich turystów uczestniczyło w LXIX Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Mikołajkach. Impreza, po kilkuletnich perturbacjach spowodowanych pandemią koronawirusa zmieniła nieco formułę stając się zwykłym biwakiem, bez konkursów, bez wieczornych odpraw i spotkań integracyjnych, nawet bez kilkuwiariantowych codziennych tras rowerowych. Z tradycji ostała się jedynie metalowa odznaka zlotowa, premia 30 pkt. na KOT i radość rowerzystów z możliwości spotkania się na trasie. Rowerzyści sporo jeździli, nawet na 100-km. trasach, pokonując mazurskie szutrowe dróżki polno-leśne. Piękne krajobrazy, gościnność gospodarzy, smaczne posiłki - tego nikt nam nie zabierze. Na zlocie gratulacje z okazji zdobycia brązowych KOT przyjmowało rodzeństwo Julka i David Witkowie. Brawo!

 

 

63 zlot przodownicki w 2023 r. w Rzykach

W dn. 3-10 czerwca 2023 r. w Rzykach k. Andrychowa odbywał się 63 ogólnopolski zlot przodowników turystyki kolarskiej PTTK. Uczestniczyło w nim 432 turystów, w tym 7 przedstawicieli klubu "M-2". Zlot był dobrze przygotowana imprezą, jedyny mankament, to brak spotkań integracyjnych, gdyż uczestnicy zakwaterowani byli w kilkudziesięciu miejscach, nieraz kilkanaście kilometrów od centrum zlotowego, a górzyste trasy zlotowe utrudniały bezpośrednie kontakty. Turyści z naszego klubu byli zakwaterowani w 2 miejscach, odległych od siebie o około 12 km. W ramach wpisowego turyści otrzymali ładne koszulki spacerowe, metalowe odznaki, materiały krajoznawcze; na trasach wycieczkowych było wiele ciekawych obiektów krajoznawczych i oryginalnych pieczątek. Myszkowianie zdobyli krajoznawcze odznaki regionalne "Hrabski rower" i "Rowerowy szlak Doliny Karpia".

 

 

LXII zlot p.t.kol. 2022 w Kołobrzegu

W zlocie uczestniczyło 529 turystów, w tym 11 z Klubu PTTK "M-2". Myszkowianie przez osiem dni: 11-18 VI 2022 r. jeździli, wędrowali, zwiedzali, nawet odznaki zdobywali. W konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy Marian Kotarski uzyskał 5 miejsce, a klub "M-2" w konkursie gromadzenia zużytych baterii ("paluszków" itp.) uplasował się na III m. zdobywając puchar Starosty Kołobrzeskiego. Informację o ilości zdobytych odznak krajoznawczych podamy za kilka dni, bowiem część materiałów wędruje pocztą tradycyjną. Połowę kosztów uczestnictwa w imprezie pokryliśmy dotacją uzyskaną od burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka. Dziękujemy!

 

 

LXI zlot p.t.kol. 2021 w Krasiczynie

 

5-osobowa ekipa członków Klubu uczestniczyła w dn. 29 V - 4 VI 2021 r. w LXI Ogólnopolskim zlocie przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Krasiczynie.

 

 

 

CZTK w Modlinie 2019

W dniach 10-16 sierpnia myszkowianie przebywali na LXVIII Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Modlinie. Pogoda sprzyjała, chęci do jazdy nie brakowało, odwiedzono Żelazową Wolę, Pułtusk, Warszawę, Czerwińsk, Wyszogród oglądając okoliczne pomniki historii, muzea i obiekty przyrodnicze. Turyści zdobyli Mazowieckie Odznaki Krajoznawcze. Wyjazd na Zlot dofinansował burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

 

 

LIX zlot p.t.kol. 2019 w Nysie

Ośmioosobowa ekipa członków Klubu uczestniczyła w dn. 15-22 czerwca 2019 r. w LIX Ogólnopolskim zlocie przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Nysie. Reprezentanci klubu zdobyli odznaki Szlakiem czarownic (stopień I krajowy i II stopień czeski), odznakę Miejskiego Szlaku Turystycznego i odznakę krajoznawczą Twierdzy Nysa oraz (Andrzej Zysiak, Dariusz Rzesiński i Jan Imiełowski) odznakę Zdobywców Pradziada; Andrzej Zysiak zdobył KOP złoty. Pogoda wręcz tropikalna, tereny piękne, wycieczki atrakcyjne, ale i wymagające kondycji.

 

 

Międzynarodowy zlot w Kurozwękach

W dniach 7 - 13 lipca 2018 r. myszkowscy rowerzyści uczestniczyli w XIV Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Kurozwękach k. Staszowa. Na zlot zjechało ponad 800 rowerzystów z kilkunastu państw. Wykorzystując sprzyjającą pogodę rowerzyści zwiedzili bliskie i dalekie okolice Staszowa, m.in. Ujazd z zamkiem Krzyżtopór, Święty Krzyż z bazyliką, zamki w Baranowie, Staszowie i Sandomierzu. Część kosztów wyjazdu dofinansował burmistrz Myszkowa Włodzimierz Zak.

 

 

58 zlot przodownicki w Boszkowie

 

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. w Boszkowie k. Leszna odbył się doroczny, 58 zlot przodowników turystyki kolarskiej PTTK. Uczestniczyło w nim 521 turystów, w tym 7-osobowa ekipa Klubu "M-2". Myszkowianie zdobyli  16 odznak krajoznawczych i turystycznych (w tym 3 KOT) i zwiedzili spory region Wielkopolski. Część kosztów zlotowych pokrył burmistrz Myszkowa p. Włodzimierz Żak. Pogoda - wręcz upalna, tylko w jedno popołudnie spadł przelotny deszcz.

 

 

66 CZTK w 2017 r. w Raciborzu

Od 12 do 19 sierpnia 2017 r. przebywaliśmy w Raciborzu uczestnicząc w LXVI Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK, na który przybyło 509 rowerzystów. Pogoda, wręcz upalna, aż w nadmiarze sprzyjała cyklistom. Zwiedziliśmy wiele miejscowości, muzeów i obiektów przyrodniczych, dwukrotnie odwiedziliśmy Republikę Czeską. Członkowie naszej grupy zdobyli najwyższe stopnie odznaki krajoznawczej Turysta Ziemi Raciborskiej, Marian Kotarski zajął IV m. w konkursie znajomości kodeksu drogowego.

 

 

57 zlot p.t.kol. w Świdnicy - 2017 r.

Od 10 do 17 czerwca 2017 r. uczestniczyliśmy w 57 ogólnopolskim zlocie przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Świdnicy. Nasza jedenastka zwiedziła najciekawsze miejsca Dolnego Śląska, zdobyła ponad 30 odznak krajoznawczych i turystycznych, zdobyła V m. w grze miejskiej, a przede wszystkim przywiozła puchar za I m. w dorocznym konkursie Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK na najaktywniejsze ogniwo kolarskie w 2016 r.

 

 

 

65 CZTK Krasnobród 2016

 

W dniach 13 - 20 VIII 2016 r. 12-osobowa reprezentacja Klubu PTTK "M-2" uczestniczyła w 65 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Krasnobrodzie. Turyści nocowali w namiotach, stołowali się w ośrodku wypoczynkowym na peryferiach Krasnobrodu, codzienne odbywali wycieczki po pagórkowatych terenach Roztocza. Odwiedzili Zamość, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Tomaszów Lubelski, Józefów i wiele innych miejscowości, skosztowali pierogów ruskich, zorganizowali grilla, przeżyli burzę w Zamościu i ulewę w Krasnobrodzie. Turyści zdobyli 11 odznak, w tym Jan Imiełowski srebrną "Szlakami zamków w Polsce", a Zbigniew Czarnecki małą srebrną Kolarską Odznakę Pielgrzymią. Prawie połowę kosztów biwaku pokryto z dotacji Burmistrza Myszkowa

 

 

 

56 zlot przodownicki w Supraślu - 2016

Myszkowscy rowerzyści przez tydzień uczestniczyli w 56 ogólnopolskim zlocie p.t.kol. w Supraślu. Wykorzystując sprzyjającą pogodę dokładnie zwiedzili okolicę; byli w Kruszynianach, odwiedzili Bohoniki i Sokółkę, wybrali się do Świętej Wody i do Królowego Mostu, skosztowali tatarskiej zupy i podlaskich kartaczy. Zdobyli kilkanaście odznak krajoznawczych. Ze zlotu wrócili z pucharem dla najaktywniejszej sekcji kolarskiej w ktg. klubów wielodyscyplinowych za 2015 r. Wyjazd częściowo dofinansował Burmistrz Myszkowa.

 

 

64 CZTK w Pszczynie

Od 8 do 15 sierpnia 2015 r. liczną ekipą (na zdjęciu brakuje Pauliny) przebywaliśmy w Pszczynie uczestnicząc w 64 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK. Nocowaliśmy pod namiotami, pogoda wspaniała (jedna popołudniowa ulewa z burzą nie popsuła naszych humorów), wyżywienie super, trasy wycieczkowe atrakcyjne - jednym słowem - wszystko było na plus. Mateusz Kotarski w trudnym konkursie jazdy żółwiej uzyskał IV miejsce, a w efekcie aktywności turystycznej zdobył popularny KOP. Myszkowianie zdobyli brązowe i srebrne Pszczyńskie Odznaki Krajoznawcze, odwiedzili 3 rezerwaty przyrody, byli w zagrodzie żubrów w Pszczynie i w "Żubrowisku" w Jankowicach, odwiedzili Łąkę, Górę, zobaczyli Piasek. Wyjazd dofinansował burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

 

 

55 ogólnopolski zlot p.t.kol.

 

Przez osiem dni, od 30 maja do 6 czerwca 2015 r. przebywali w Sominach na 55 ogólnopolskim zlocie przodowników turystyki kolarskiej widoczni na zdjęciu członkowie klubu "M-2". Rowerzyści zwiedzili wiele miejscowości na Kaszubach, zdobyli co najmniej 27 odznak krajoznawczych (KOT za wytrwałość zdobył Marian Kotarski, KOP duży złoty Ryszard Konopka), na rowerach po kaszubskich piaskach i asfaltowych drogach przejechali 420 km. Nieraz zmoknęli, częściej zażywali słonecznych delikatnych kąpieli. Wyjazd dofinansował burmistrz Myszkowa.

 

 

 

63 CZTK w Witnicy

Przez tydzień, począwszy od 9 sierpnia 2014 r., myszkowscy cykliści uczestniczyli w 63 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Witnicy w woj. lubuskim. Na zlot zjechało pół tysiąca rowerzystów. Myszkowianie poznali Twierdzę Kostrzyń, zwiedzili Park Dinozaurów, odwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, zobaczyli Park narodowy Ujście Warty, byli na oryginalnym tarasie widokowym w środku geograficznym Gorzowa Wlkp., w Kłopotowie przepłynęli Wartę promem. Myszkowscy turyści zdobyli 25 odznak krajoznawczych i turystycznych.

 

 

 

M-2 na zlocie p.t.kol. w Podlesicach w czerwcu 2014 r.

Myszkowscy cykliści, w składzie większym aniżeli na zdjęciu, przez tydzień 7-14 VI 2014 r. uczestniczyli w 54 ogólnopolskim zlocie szkoleniowym przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Podlesicach, którego byli współorganizatorami. Paweł Szkop wchodził w skład komitetu organizacyjnego Zlotu jako kierownik konkursów, Marian Kotarski jako główny weryfikator odznak turystyki kolarskiej; komandorem Zlotu była Joanna Kuta z Oddziału PTTK w Zawierciu (który był głównym organizatorem imprezy). Myszkowscy turyści przeprowadzili dla uczestników Zlotu kilka konkursów, zorganizowali maraton AUDAX na 200 km. Na zlot przybyło 358 uczestników. Andrzej Zysiak ukończył szkolenie organizacyjne i uzyskał uprawnienia p.t.kol. nr 7422, Damian Wojtasik wygrał zawody w jeździe żółwiej na rowerze, a Witold Rybak w regulaminowym czasie ukończył turystyczny maraton na 200 km.

 

 

62 CZTK w Wilkasach

W dniach 10-17 sierpnia 2013 r. 23-osobowa drużyna klubu PTTK "M-2" uczestniczyła w 62 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Wilkasach k. Giżycka zdobywając 55 odznak krajoznawczych i turystycznych. Nina Cupiał wywalczyła I miejsce w konkursie wspinaczkowym pań, a Sławomir Struski był najlepszy w tym konkursie wśród mężczyzn.  Jedną z najmłodszych rowerzystek uczestniczących w zlocie wyróżnionych przez organizatorów była Dominika Garncarz. Na Zlot przybyło 682 turystów z całego kraju, zahartowanych na takie niedostatki, jak częsty brak ciepłej wody, zimne noce na polu namiotowym, codzienne dalekie wycieczki rowerowe. Wyjazd dofinansował burmistrz Myszkowa, firma "Polimer 2" udostępniła mikrobus. Dętki przebili Dawid Gurbała, Bogusław Iwaniuk i Marian Kotarski, kleszcza złapał i żądło osy przyjął Paweł.

 

 

53 zlot przodownicki w Koszelówce k. Gąbina

W dniach 25 maj - 1 czerwiec 2013 r. 12-osobową drużyną uczestniczyliśmy w 53 ogólnopolskim zlocie przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Koszelówce w pow. płockim. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nad polem namiotowym niekiedy pokazywało się słońce. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, zdobyliśmy sporo odznak (m.in. KOT za wytrwałość - Witold Fiączyk, KOT duży złoty - Paweł Szkop, Odznaki Krajoznawcze Ziemi Płockiej w stopniu złotym Jan Imiełowski, Bogusław Iwaniuk, W. Fiączyk). Do PTTK i do klubu przyjęty został Witold Rybak, któremu legitymację członkowską wręczyliśmy na wieczornej odprawie zlotowiczów. W trakcie zlotu Klub "M-2" otrzymał puchar za uzyskanie I miejsca w dorocznym konkursie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK na najaktywniejszą sekcję turystyki kolarskiej w 2012 r.

 

61 CZTK w Antoninie

      W 61 centralnym zlocie turystów kolarzy PTTK w 2012 r. w Antoninie uczestniczyli:  Witold Fiączyk (zdobył d. zł. KOT nr 886 oraz TZP i OOK), Roman Garncarz (zdobył złotą odznakę Szlakami zamków w Polsce nr 97), Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Dawid Gurbała (OOK, TZP), Bogusław Iwaniuk (OOK, TZP), Michał Jagieło (OOK, TZP), Katarzyna Janocha (OOK, TZP), Łukasz Kortas (TZP), Marian Kotarski (OOK, TZP), Paulina Michalska (OOK, TZP), Sławomir Struski (OOK, TZP), Paweł Szkop (OOK, TZP), Piotr Witek (OOK, TZP), Damian Wojtasik (OOK, TZP), Adam Duda (zdobył złotą KOP, OOK, TZP), Jan Imiełowski, Mateusz Kotarski (TZP) = łącznie 19 osób.  W turystycznym trójboju plażowym nasza reprezentacja [w składzie P. Szkop, K. Janocha, D. Wojtasik, Mt Kotarski, S. Struski i D. Gurbała] wywalczyła drugie miejsce. Dyplom i nagrody rzeczowe rowerzyści otrzymali z rąk prezesa ZG PTTK Lecha Drożdżyńskiego. Honorową Jubileuszową Odznakę 60 lat turystyki kolarskiej w PTTK otrzymał podczas ceremonii otwarcia 61 CZTK w Ostrowie Wlkp. Roman Garncarz.

    Wyjazd na zlot kwotą 2000,- zł dofinansował Burmistrz Myszkowa, wsparli nas też przedsiębiorcy: firma „Polimer 2” i komis samochodowy AutoLand w Myszkowie oraz żarecki Zakład Usług i Zaopatrzenia Technicznego.  Przygód było sporo: dętki przebili Piotr Witek i Damianek Wojtasik, nogę przeciął na szkle leżącym na dnie zbiornika kąpielowego Łukasz Kortas.

  Impreza była nad wyraz udana, zwiedziliśmy spore połacie Wielkopolski. Każdego dnia na trasie wycieczkowej cykliści byli podejmowani poczęstunkiem (a to drożdżówka, to grochówka, innym razem zupa pomidorowa, to znów ciasto i kawa czy też wieczorne kiełbaski do ogniska).  Ulewny deszcz napadł na nasze obozowisko w sobotę 11 VIII, po czym kolejny atak deszczówki przeżyliśmy dopiero w piątek 17 sierpnia w czasie pobytu w Ołoboku.

 

52 zlot p.t.kol. w 2012 r. w Cesarce

Liczna ekipa klubowiczów "M-2" przez osiem dni biwakowała w Cesarce k. Strykowa uczestnicząc w 52 ogólnopolskim zlocie p.t.kol. Na zlot zjechało 492 turystów [wśród nich także rowerzyści z Czech i Ukrainy]. W naszej ekipie była najmłodsza uczestniczka Zlotu - 1,5 roczna Julia Witek (wyróżniona przez organizatorów dyplomem); klub "M-2" pod względem liczebności uplasował się na III miejscu. Mocno we znaki dały się śpiącym pod namiotami myszkowianom bardzo zimne noce. W trakcie zlotu szkolenie p.t.kol. ukończył i uzyskał uprawnienia młodzieżowego przodownika Dawid Gurbała, dużą złotą KOT zdobył Bogusław Iwaniuk, d. brąz. KOT Adam Duda (który, jako tym razem jedyny klubowicz, na metę zlotu i potem ze zlotu do domu, całą drogę jechał na rowerze), m. złotą KOT Grzegorz Witek, małą srebrną KOT Agnieszka Witek; m. srebrny KOP - Marian Kotarski, popularny KOP Grzegorz Witek, odznakę rajdu Szlakami zamków w Polsce w stopniu srebrnym uzyskał Bogusław Iwaniuk, a brązowym D. Gurbała; Witold Fiączyk wyjeździł brązową, srebrną i złotą Odznakę Krajoznawczą Ziemi Łódzkiej, a Damianek Wojtasik uzyskał m. srebrną odznakę Turysta Przyrodnik. Więcej zdjęć: http://www.garnek.pl/komar1

 

60 CZTK w Staszowie

Od soboty do soboty 13-20 sierpnia 2011 ROKU 20-osobowa ekipa myszkowskich turystów przebywała w Staszowie-Golejowie na 60 centralnym zlocie turystów kolarzy PTTK. Pogoda sprzyjała (jednej nocy przeżyliśmy burzę i ulewę, ale namioty wytrzymały tę próbę). Myszkowianie zwiedzili sporą połać ziemi świętokrzyskiej (byli m.in. w Pacanowie u Koziołka Matołka, odwiedzili zamek "Krzyżtopór" w Ujeździe, obejrzeli pałac w Kurozwękach, zamek w Szydłowie, zobaczyli tamę w Chańczy, kopalnię w Krzemionkach Opatowskich, przeszli podziemną trasę w Opatowie oraz kukurydziany labirynt w Kurozwękach), zdobyli 40 odznak turystycznych i krajoznawczych, z tego duże srebrne KOT zdobyli Bogusław Iwaniuk i Paweł Szkop, brązowe odznaki rajdu "Szlakami zamków w Polsce" Kasia Janocha i Nina Cupiał, srebrne KOP zdobyli Bogusław Iwaniuk i Ryszard Konopka. Marian Kotarski uzyskał I miejsce w konkursie znajomości kodeksu drogowego, a Dominika Garncarz otrzymała dyplom dla najmłodszej cyklistki pokonującej trasy zlotowe. Wyjazd na Zlot dofinansował Burmistrz Myszkowa, a firma "Polimer II" udostępniła mikrobus do przewozu sprzętu i ludzi - dziękujemy! www.60zlot.ayz.pl Relację z wyprawy zawierają myszkowskie gazety i tygodniki z dn. 25 i 26 sierpnia br.

51 Ogólnopolski Zlot p.t.kol. nad Jez. Rożnowskim

Na zlot odbywający się w dniach 18-25 czerwca 2011 zjechało 444 uczestników, w tym liczna ekipa naszego klubu (vide foto). Impreza była udana [aczkolwiek nie było dnia bez deszczu], turyści poznali wiele ciekawych miejsc na Ziemi Sądeckiej, odbyli godzinny rejs statkiem spacerowym po Zalewie Rożnowskim. Myszkowscy turyści nocowali pod namiotami. Członkowie Klubu zdobyli 7 Odznak Krajoznawczych Ziemi Sądeckiej oraz 2 KOP, Kasia i Nina uzyskały uprawnienia p.t.kol. W konkursie tenisa stołowego K. Janocha uzyskała III m. Podczas oficjalnego zakończenia Zlotu prezes M. Kotarski odebrał z rąk prezesa ZG PTTK Lecha Drożdżyńskiego puchar i dyplom dla Klubu "M-2" za zdobycie I m. w dorocznym konkursie na najlepsze ogniwo osiedlowe PTTK o profilu kolarskim w kraju. Uczestnicy Zlotu otrzymali książkę "Historia turystyki kolarskiej PTTK 1952-2010", metalowe odznaki zlotowe, mapki tras rowerowych. Wyjazd na Zlot dofinansował Burmistrz Myszkowa, a auta do przewozu sprzętu użyczyła firma "Polimer II".

 

Myszkowska ekipa klubowa na CZTK w Kaletach 2008

 

To my, to my, to myszkowskie  

 

 

ekipy na imprezy centralne !

 

Ogólnopolskie zloty przodowników turystyki kolarskiej PTTK

Rok

Lokalizacja

Uczestnicy z Klubu „M – 2”

1973

XIII Jura (Korzkiew)

Marian Kotarski

1981

XXI po ziemi piotrkowskiej

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Leszek Kaptacz, Zbigniew Witkowicz

1985

XXV po Opolszczyźnie

Marian Kotarski, Robert  Kotarski, Aleksander Machura, Jarosław Kozik

1987

XXVII Ziemia Łowicka

Marcin Skalski, Sławomir Puczydłowski, Eligiusz Zdeb

1988

XXVIII Wielkopolska

Marian Kotarski, Robert Kotarski

1989

XXIX Sulistrowice

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Eligiusz Zdeb, Jan Garncarz, Paweł Garncarz

1990

XXX Oświęcim

Marian Kotarski, Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Roman Garncarz, Beata Garncarz

1994

XXXIV Ziemia Łódzka

Marian Kotarski

1995

XXXV Ziemia Leszczyńska

Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Agnieszka Kotarska

1997

XXXVII St. Sącz

Marian Kotarski, Wacława Kotarska

1998

XXXVIII Borowiany

Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Łukasz Widera, Jolanta Sus, Wiesław Lipecki, Piotr Lipecki, 

1999

XXXIX Wyspa Wolin

Marian Kotarski, Grzegorz Witek

2000

XL Toruń 

Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Jolanta Sus, Agnieszka Sytniewska

2001 XLI Piła Płotki Marian Kotarski, Grzegorz Witek
2002 XLII Sielpia Wielka Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Agnieszka Sytniewska, Jan Kotusiewicz
2003 XLIII Czechowice Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Jacek Turoń, Beata Bramora [zd. Garncarz], Mariusz Bramora, Klaudia Bramora 
2004 XLIV Strzeszynek Marian Kotarski, Witold Fiączyk
2005 XLV Sulęcin Marian Kotarski, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Agnieszka Nowak
2006 XLVI Cieszyn Marian Kotarski, Jacek Turoń, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Dominika Garncarz, Kamila Garncarz, Agnieszka Sytniewska, Grzegorz Witek, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski, Zbigniew Stala
2007 XLVII Siedlce Marian Kotarski, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Jacek Turoń, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Dominika Garncarz, Kamila Garncarz, Agnieszka Nowak, Aleksander Nowak, Majka Nowak, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski, Łukasz Kortas, Zbigniew Stala (15)
2008 XLVIII Wieżyca, Władysławowo Marian Kotarski, Roman Garncarz, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Anita Garncarz, Agnieszka Koćwin
2009 XLIX Niechorze Marian Kotarski, Damian Wojtasik, Roman Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Anita Garncarz, Agnieszka Koćwin
2010 L Myszków (29 V - 6 VI) Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Robert Kotarski, Ewa Kotarska, Gabrysia Kotarska, Agnieszka Wojtasik, Jacek Wojtasik, Damian Wojtasik, Mateusz Kotarski, Roman Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Anita Garncarz, Tadeusz Garncarz, Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Sybilla Garncarz, Agnieszka Garncarz-Stala, Zbigniew Stala, Aleksander Nowak, Maja Nowak, Agnieszka Koćwin, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Piotr Witek, Paweł Szkop, Krzysztof Picheta, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Michał Machura, Rafał Machura, Dariusz Siurda, Nina Cupiał, Katarzyna Janocha, Magdalena Janocha, Marcin Konopka, Ryszard Konopka, Piotr Bednarski, Jacek Turoń, Marcin Skalski, Małgorzata Nowak, Jan Imiełowski, Łukasz Kortas, Sławomir Struski, Dawid Gurbała, Michał Jagieło,  Adam Tylkowski, Michał Biały (50)
2011 LI Bartkowa-Posadowa Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Nina Cupiał,  Paweł Szkop, Marcin Wojtaszczyk, Łukasz Kortas, Bogusław Iwaniuk, Jan Imiełowski, Adam Duda, Kasia Janocha, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz i Dominika Garncarz (14)
2012 LII Cesarka k. Łodzi Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Marcin Wojtaszczyk, Sławomir Struski, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Julia Witek, Paweł Szkop, Damian Wojtasik, Dawid Gurbała, Adam Duda, Roman i Anita Garncarzowie z Kamilką i Dominiką, Łukasz Kortas, Jan Imiełowski, Witold Fiączyk, Bogusław Iwaniuk, Agnieszka Stala, Zbigniew Stala, Maja Nowak, Aleksander Nowak, Tadeusz Garncarz, Czesława Garncarz (25) 
2013 LIII Koszelówka k. Płocka Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Michał Jagielo, Paweł Szkop, Damian Wojtasik, Sławomir Struski, Bogusław Iwaniuk, Dawid Gurbała, Piotr Witek, Witold Fiączyk, Witold Rybak, Marek Olejarczyk (12)
2014 LIV Podlesice Marian Kotarski, Damian Wojtasik, Jan Imiełowski, Sławomir Struski, Ryszard Konopka, Łukasz Ociepka, Michał Jagieło, Nina Cupiał, Andrzej Zysiak, Bogusław Iwaniuk, Witold Fiączyk, Paweł Szkop, Marek Olejarczyk, Katarzyna Janocha, Witold Rybak [15]
2015 LV Sominy (Kaszuby) Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Ryszard Konopka, Łukasz Ociepka, Andrzej Zysiak, Janusz Woś, Bogusław Iwaniuk, Paweł Szkop, Witold Rybak, Dawid Gurbała [10]
2016 LVI Supraśl Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Paweł Szkop, Jan Imiełowski, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski
2017 LXVII Świdnica Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Zbigniew Czarnecki, Katarzyna Lendor-Czarnecka, Paweł Szkop, Łukasz Kortas, Sławomir Struski, Wojciech Wójcik, Jan Imiełowski (11)
2018 LXVIII Boszkowo Letnisko (Wielkopolska) Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Łukasz Kortas, Wojciech Wójcik, Jan Imiełowski
2019 LXIX Nysa Marian Kotarski, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Łukasz Kortas, Jan Imiełowski, Krzysztof Łyszczarz, Jarosław Huras, Dariusz Rzesiński
2020 LX Chmielno k. Kartuz

Jan Imiełowski (zlot odwołany, odbył się w reżimie indywidualnym)

2021 LXI Krasiczyn Jan Imiełowski, Łukasz Kortas, Ryszard Konopka, Tadeusz Wychowski, Weronika Wychowska
2022 LXII Kołobrzeg Marian Kotarski, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Łukasz Kortas, Jan Imiełowski, Tadeusz Wychowski, Ewa Łyszczarz, Krzysztof Łyszczarz, Jarosław Huras, Dariusz Rzesiński, Ryszard Konopka (11)
2023 LXIII Andrychów Marian Kotarski, Andrzej Zysiak, Krzysztof Łyszczarz, Dariusz Rzesiński, Marek Dzidowski, Tadeusz Wychowski, Ryszard Konopka
2024 LXIV Wólka Nadbuzna Marian Kotarski, Marek Dzidowski, Tadeusz Wychowski, Jan Imiełowski, Łukasz Kortas
     

 

Międzynarodowe zloty kolarzy państw Europy Środkowej

 

Rok

Lokalizacja

Uczestnicy z Klubu „M – 2”

1988

I zlot Rużin [CSRS]

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Roman Garncarz, Marcin Homik,  Jacek Turoń, Marcin Skalski

1989

II zlot Leanyfalu [Węgry]

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Agnieszka Kotarska

1990

III zlot Drawno [Polska]

Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Beata Garncarz

Centralne Zloty Turystów Kolarzy

 

Rok

Lokalizacja

Uczestnicy z Klubu „M-2”

1979

XXVIII Kamień k/Rybnika

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Ewa Nowak

1980

XXIX Osieczna k. Leszna

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Leszek Kaptacz, Zbigniew Witkowicz

1982

XXXI Otmęt

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Leszek Kaptacz, Zbigniew Witkowicz, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Marek Pychyński, Jarosław Kozik,

1983

XXXII Zamość

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Leszek Kaptacz, Zbigniew Witkowicz, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Jarosław Kozik, Tomasz Turoń, Robert Drozd

1984

XXXIII Nowogród k. Łomży

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Jarosław Kozik, Tomasz Turoń

1986

Rogoźnik (AIT)

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Robert Machura, Mariusz Kozik, Jacek Turoń, Marcin Skalski, Marcin Homik, Wiesław Liszewski, Artur Kłapa, Paweł Garncarz, Grzegorz Szewczyk, Rafał Piątkowski, Eligiusz Zdeb [15]

1987

XXXVI Sopot

Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Eligiusz Zdeb

1988

XXXVII Legnickie Pole

Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Grzegorz Szewczyk

1989

XXXVIII Kręgiel

Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Beata Garncarz

1990

XXXIX Częstochowa  

 

Marian Kotarski - komandor, Agnieszka Kotarska - córka komandora, Jan Garncarz, Paweł Garncarz, Beata Garncarz, Roman Garncarz, Jarosław Kozik, Mariusz Kozik, Iwona Stala, Zbigniew Stala, Sławomir Szczypka, Krzysztof Szczypka, Jacek Turoń, Tomasz Janocha, Adam Czerniak, Krzysztof Szewczyk, Tomasz Jędruszek (17)

1991

Wisła (AIT)

Marian Kotarski, Paweł Garncarz, Jan Garncarz, Roman Garncarz, Sławomir Szczypka, Marcin Pikuła, Jacek Turoń

1993

XLII Otmuchów

Marian Kotarski, Sławomir Szczypka, Tomasz Janocha, Jacek Turoń, Andrzej Król, Marcin Pikuła

1996

XLV Pokrzywna (AIT) Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Marcin Pikuła, Jacek Turoń, Dominik Starczewski, Grzegorz Witek

1997

XLVI Majdan Sopocki/Zamość

Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Agnieszka Kotarska, Robert Kotarski, Ewa Kotarska, Gabriela Kotarska, Jacek Wojtasik, Grzegorz Witek

1998

XLVII Giżycko

Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Robert Kotarski, Ewa Kotarska, Gabrysia Kotarska, Grzegorz Witek, Barbara Lipecka, Wiesław Lipecki, Piotr Lipecki, Tomasz Kustrzyński, Łukasz Kustrzyński, Jolanta Sus, Mariusz Szecówka, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Władysław Niemczyk (16)

1999

XLVIII Kurnędz

Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Barbara Lipecka, Wiesław Lipecki, Piotr Lipecki, Łukasz Kustrzyński, Jolanta Sus, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Agnieszka Sytniewska, Łukasz Widera

2000

XLIX Ryki

Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Barbara Lipecka, Wiesław Lipecki, Piotr Lipecki, Łukasz Kustrzyński, Jolanta Sus, Krzysztof Picheta, Marcin Konopka, Agnieszka Sytniewska, Łukasz Widera, Grzegorz Gil, Jan Kotusiewicz, Jan Ślęzak [14]

2001

50 Giżycko (AIT)

Marian Kotarski, Grzegorz Witek

2002 

LI St, Folwark n/J.Wigry  Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Agnieszka Sytniewska, Jolanta Sus, Jarosław Sumorowski 

2003

LII Ustrzyki Dolne  Marian Kotarski, Grzegorz Witek,  Wiesław Lipecki, Barbara Lipecka, Łukasz Kustrzyński, Agnieszka Sytniewska, Jacek Warmuz
2004 LIII Krajenka Marian Kotarski, Grzegorz Witek, Wiesław Lipecki, Barbara Lipecka, Agnieszka Sytniewska, Jacek Warmuz, Michał Jagieło, Bartosz Hamerla, Tomasz Stala, Sławomir Struski, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski
2005 LIV Kamienica Elbląska Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Gabriela Kotarska, Grzegorz Witek, Agnieszka Sytniewska, Michał Jagieło, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Łukasz Kortas
2006 LV Krajenka  (UECT) Marian Kotarski, Michał Jagieło, Marcin Kotowicz, Łukasz Kortas 
2007 LVI Sulejów Marian Kotarski, Mateusz Kotarski, Marcin Kotowicz, Michał Jagieło, Michał Maślanka, Tomasz Bora, Mateusz Stachurzewski, Łukasz Widera, Iza Widera, Grzegorz Jędrzejczak, Witold Fiączyk, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila i Dominika Garncarzówny, Paweł Garncarz z córką Sybillą, Tadeusz Garncarz, Agnieszka Kowalczyk, Barbara Lipecka, Wiesław Lipecki, Kamil Miklas, Sławomir Struski, Łukasz Kortas, Krzysztof Picheta z żoną Iloną i córką Pauliną (27),
2008 LVII Kalety Marian Kotarski, Damian Wojtasik, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Iza Widera, Łukasz Widera, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Mateusz Kotarski, Paweł Szkop, Michał Jagieło, Mateusz Stachurzewski, Agnieszka Kowalczyk, Samanta Treścińska, Łukasz Kortas, Witold Fiączyk, Krzysztof Picheta, Ilona Picheta, Paulina Picheta, Marcin Konopka, Ewa Smędzik (23)
2009 LVIII Żary Marian Kotarski, Damian Wojtasik, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Mateusz Kotarski, Paweł Szkop, Michał Jagieło, Agnieszka Kowalczyk, Samanta Treścińska, Aleksander Nowak,  Nina Cupiał, Kasia Janocha, Witold Fiączyk, Bogusław Jankowski, Łukasz Kortas (17)
2010 LIX Prudnik (UECT) Marian Kotarski
2011 LX Staszów Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Damian Wojtasik, Michał Jagieło, Paulina Michalska, Ryszard Konopka, Anita Garncarz, Roman Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Dawid Gurbała, Adam Duda, Bogusław Iwaniuk, Paweł Szkop, Mateusz Kotarski, Sławomir Struski, Kasia Janocha, Nina Cupiał, Witold Fiączyk, Łukasz Kortas (20)
2012 LXI Antonin Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Damian Wojtasik, Sławomir Struski, Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Mateusz Kotarski, Michał Jagieło, Paulina Michalska, Katarzyna Janocha, Dawid Gurbała, Bogusław Iwaniuk, Witold Fiączyk, Adam Duda, Paweł Szkop,  Piotr Witek. Łukasz Kortas [19]
2013 LXII Wilkasy k. Giżycka Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski, Damian Wojtasik, Adam Duda, Paweł Szkop, Andrzej Zysiak, Mateusz Kotarski,  Roman Garncarz, Anita Garncarz, Kamila Garncarz, Dominika Garncarz, Janusz Woś, Bogusław Iwaniuk, Marcin Wojtaszczyk, Paulina Michalska, Michał Jagieło, Sławomir Struski, Piotr Witek, Katarzyna Janocha, Dawid Gurbała, Nina Cupiał, Grzegorz Witek [23]
2014 LXIII Witnica k. Gorzowa Wlkp. Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Michał Jagieło, Paulina Michalska, Paweł Szkop, Sławomir Struski, Mateusz Kotarski, Łukasz Ociepka, Bogusław Iwaniuk, Witold Rybak
2015 LXIV Pszczyna Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski, Michał Jagieło, Paulina Michalska, Paweł Szkop, Mateusz Kotarski, Łukasz Ociepka, Marek Dzidowski, Andrzej Zysiak
2016 LXV Krasnobród Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski, Paweł Szkop, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Zbigniew Czarnecki, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Julia Witek, David Witek, Łukasz Kortas
2017 LXVI Racibórz Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Paweł Szkop, Witold Fiączyk
2018 LXVII Kurozwęki (UECT) Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski,
2019 LXVIII Modlin Marian Kotarski, Jan Imiełowski, Andrzej Zysiak, Marek Dzidowski, Łukasz Kortas, Jarosław Huras
2020, 2021 2022 nie było ==
2023 LXIX Mikołajki Marian Kotarski, Łukasz Kortas, Tadeusz Wychowski, Weronika Wychowska, Agnieszka Witek, Grzegorz Witek, Julia Witek, David Witek
2024 LXX woj. łódzkie Marian Kotarski, Tadeusz Wychowski, Weronika Wychowska, Marek Dzidowski
     

Międzynarodowe rajdy AIT

Rok

Lokalizacja

Reprezentacja Klubu „M – 2”

1986

43. Rogoźnik - Polska

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Marcin Skalski, Aleksander Machura, Grzegorz Machura, Robert Machura, Mariusz Kozik, Marcin Homik, Wiesław Liszewski, Jacek Turoń, Artur Kłapa, Paweł Garncarz, Grzegorz Szewczyk, Rafał Piątkowski, Eligiusz Zdeb

1991

48. Wisła - Polska

Marian Kotarski, Paweł Garncarz, Jan Garncarz, Roman Garncarz, Sławomir Szczypka, Marcin Pikuła, Jacek Turoń

1992

49. Leuven - Belgia

Marian Kotarski, Paweł Garncarz, Jan Garncarz, Roman Garncarz, Marcin Homik

1994

51. Assen - Holandia

Marian Kotarski

1995

52. Ericeira - Portugalia

Marian Kotarski

1996

53. Pokrzywna - Polska

Marian Kotarski, Wacława Kotarska, Marcin Pikuła, Jacek Turoń, Dominik Starczewski, Grzegorz Witek

2001

58. Giżycko - Polska

Marian Kotarski, Grzegorz Witek

2010

66. Prudnik - Polska Marian Kotarski

Międzynarodowe zloty UECT

Rok

Lokalizacja

Reprezentacja klubu "M-2"

2006 II Krajenka (Polska) Marian Kotarski, Marcin Kotowicz, Łukasz Kortas, Michał Jagieło
2010 VI Prudnik (Polska) Marian Kotarski
2018 XIV Kurozwęki (Polska) Marian Kotarski, Ryszard Konopka, Jan Imiełowski

Międzynarodowe Turystyczne Zloty Przyjaźni

1986

XX MTZP Pokrzywna

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Eligiusz Zdeb, Marcin Skalski (rowery)

1987

XXI MTZP Podlesok CSRS

Marian Kotarski, Robert Kotarski (autokar)

1989

XXIII MTZP Sopot

Marian Kotarski, Robert Kotarski, Agnieszka Kotarska, Jarosław Kozik, Józef Kozik, Ewa Rudnicka (pociąg)

A w 2010 roku...

 

 

50 OGÓLNOPOLSKI ZLOT P.T.KOL. (29 V - 6 VI 2010 r.) w MYSZKOWIE

 

 

 

 

(60-lecie PTTK)

 

 

 

 

Klub Osiedlowy PTTK "M-2" wespół z firmą "Polimer II" przy życzliwej pomocy Starostwa Myszkowskiego oraz jednostek

 

 samorządu terytorialnego szczebla gminnego (korzystając z wydatnej pomocy rowerzystów ze Szkolnego

 

Klubu Turystycznego PTTK w Przyrowie) zorganizował 50-ty ogólnopolski zlot szkoleniowy przodowników turystyki kolarskiej

 

PTTK w  Myszkowie (dla uczczenia 60-lecia PTTK, 60-lecia miasta Myszkowa, 30-lecia Powiatu Myszkowskiego i 33-lecia Klubu

 

PTTK M-2). Na zlot przybyła rekordowa liczba 569 turystów;

 

 najliczniej reprezentowane miasta: Myszków 44, Szczecin 35, Bydgoszcz 32, Gliwice 23, Żory 22 osoby. Jeśli

 

 policzyć uczestnictwo wg klubów: M-2 Myszków 48 uczestników, TKK im. W. Huzy w Gliwicach 24, Ondraszek

 

w Cieszynie 23, Wandrus w Żorach 19, Przygoda Toruń 18.

 

 

 

50-zlotowy zespół organizacyjny

W społecznej pracy na rzecz 50 zlotu zaangażowanych było wielu ludzi, zarówno członków PTTK, jak i osób niestowarzyszonych. Wszystkim serdecznie podziękowaliśmy w dniu zakończenia imprezy, wszystkim nadal dziękujemy. Bez pomocy i aktywności szerokiego zespołu przeprowadzenie Zlotu dla 569 turystów nie byłoby możliwe. Zlot z pewnością by się odbył, ale nie miałby tak wielu działań towarzyszących. Każdy szczegół był ważny: umywalnie polowe z permanentnie ciepłą wodą (rzecz bardzo rzadko spotykana na wcześniejszych imprezach), możliwość korzystania z prądu na polu namiotowym (bezpłatnie, bez dodatkowych opłat), środki czystości w łazienkach, rowerowe garaże pod dachem, liczne referaty weryfikacyjne odznak regionalnych, możliwość zwiedzenia miejsca wiecznego pochówku rabina w Lelowie, wejście pod fachowym nadzorem grotołazów do jaskini Maurycego, odbycie spływu pontonami rzeką Białką, możliwość zwiedzenia dwu pereł architektury (Muzeum pałacowe w Pszczynie oraz Browary Tyskie), przejazd w rowerowym orszaku weselnym oraz uczestnictwo w imprezach towarzyszących w ramach IV Pikniku Rodzinnego w dniu otwarcia Zlotu, wieczorne ogniska, wtorkowy żurek, piątkowe prażonki, profesjonalne koszulki kolarskie dla faktycznych uczestników Zlotu, zlotowa pocztówka, książka "Myszkowska szkoła turystyki rowerowej", metalowa odznaka zlotowa, długopisy z nadrukiem nazwy Zlotu, okolicznościowe pieczątki, mapki tras z opisem i symbolami odznak, cenne upominki dla kilkunastu komandorów wcześniejszych zlotów, codzienne komputerowe prezentacje propozycji wycieczkowych, a nawet wieczorny wystrzałowy pokaz ogni bengalskich - to wszystko wymagało planowania, współdziałania, pracy, koordynacji, przygotowań, uzgodnień, nadzoru, wprowadzenia w życie, znalezienia dobroczyńców (czyli sponsorów). Wszystko, jak dowodzą napływające od uczestników Zlotu informacje, znalazło uznanie w oczach turystów. To nas bardzo cieszy.

Organizatorzy 50 zlotu w podziękowaniu za pomoc i współdziałanie uhonorowali okolicznościowymi statuetkami 15 instytucji (starostwa, gminy, spółdzielnie, firmy), listy dziękczynne bądź dyplomy wręczyli 13 pomagającym w organizacji Zlotu osobom i instytucjom, 2 wójtów-burmistrzów wyróżniono Dyplomami ZG PTTK.  Prezes Zarządu Głównego PTTK Lech Drożdżyński wystosował do naszych najaktywniejszych sprzymierzeńców listy z podziękowaniami za pomoc. W odniesieniu do członków klubu PTTK "M-2": na czwartkowym spotkaniu dokonano oceny działalności społecznej i przyznano od 10 do 90 pkt. w konkursie na najaktywniejszego turystę klubu; nadto w stosunku do ludzi wyróżnionych najwyższą wartością punktową za pracę społeczną wystąpiono do władz nadrzędnych Organizacji o przyznanie wyróżnień.

Nasze wnioski były sukcesywnie rozpatrywane, akceptowane, dzięki czemu na okolicznościowych spotkaniach z okazji Dnia Turystyki, w czasie wycieczki do Pszczyny, w trakcie III Złazu organizatorów 50 zlotu na 60-lecie miasta Myszkowa czy ostatnio na 33 zebraniu sprawozdawczym odznaki, dyplomy, upominki były wręczane.

A oto lista uhonorowanych po 50 Zlocie p.t.kol.:

Na wniosek Starosty Myszkowskiego marszałek woj. śląskiego wyróżnił Klub Osiedlowy PTTK „M-2” Dyplomem za zasługi dla rozwoju turystyki w woj. śląskim w 2010 r., który wręczono 27 IX w trakcie dorocznego wojewódzkiego spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki.

Wszystkim naszym sojusznikom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy gminom, powiatom, firmom, organizacjom, a przede wszystkim najbliższym naszym współpracownikom - kolegom z firmy Polimer II w Myszkowie oraz ze Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK w Przyrowie.

 

 

www.m2.myszkow.pttk.pl 

 

 

 

 

 

Jedno z pierwszych spotkań organizacyjnych - 2008

Komandor 50 zlotu w koszulce (gratisowej dla zlotowiczów)

Posiedzenie KTKol. ZG PTTK 7 III 2009 w Warszawie

Folder z mapą znakowanych szlaków rowerowych na ziemi myszkowskiej

Kwatermistrz Roman Garncarz

Przyjedziecie? Przyjedziemy! 11 VI 2009

Prezentacja 11 VI 2009 r. w Niechorzu

Rozmowa z dyr. szkoły nr 2 na Będuszu

Wiosna 2009 - chętni do pomocy

3 IX 2009 Spotkanie u burmistrza Myszkowa

Sędzia główny

27 IX 2009 Posiedzenie sztabu

14 X 2009 malujemy drogowskazy

Płatne indywidualnie przy zgłoszeniu do 28 IV 2010

Koszulka w ramach wpisowego dla dorosłych (będzie wręczana na mecie) - gratis

"Myszkowska szkoła turystyki rowerowej" - w kolejce po autograf

15 IX 2009 obok Jask. Maurycy

29 X 2009 r. - Złaz organizatorów Zlotu

Kontrolny objazd trasy 50-zlotowej

Prezentacja komputerowa tras - Paweł Szkop

1 XII 2009 Spotkanie ze Starostą Myszkowskim

Internat jest dla Was - powiedział 5 I Starosta

11 I 2010 pierwsze Karty zgłoszeń

14 I 2010 nasze zbiory koszulkowe

do 30 IV - wpłynęły 554 zgłoszenia (w tym 2 Czechów, 3 Francuzów) - mówi skarbniczka

Identyfikatory 50-zlotowe są już  gotowe

4 III - Zespół kwatermistrzowski rozpisuje noclegi

15 III - promocja Zlotu (MOSiR)

Damianek i Michał przy pracy

Oznakują trasy zlotowe

Upominki do pakietów powitalnych dla uczestników Zlotu

Znakarze na wysokości zadania 

Numerowanie kopert na upominki

Budowa zaplecza sanitarnego

Ryszard Konopka promuje Zlot

8 IV Kompletowanie pakietów powitalnych

W gminie Poraj budują ścieżkę rowerową do Myszkowa (11 IV)

Wyróżnienie 50-zlotowe

Polowo-zlotowy catering pizzerii CAPRI

Pocztówka 50-zlotowa

Marcin Skalski

Usuwanie zimowych zniszczeń ze szlaku

Flaga organizacyjna uszyta 17 V 2010

Plakat zlotowy

20 V kompletowanie pakietów powitalnych

21 V pomaga nam firma GLOKOR

Agnieszka i Jacek

Grześkowi Pali praca w rękach się pali

Przyrów i Myszków - wspólne działanie

Montaż polowej umywalni

Telebim przy Urzędzie Miasta Myszkowa

Garaże rowerowe

Stolarze montują podest

Organizatorzy 50 zlotu na tydzień przed

Elektryfikowanie obozowiska

To tu należy skręcić

Montaż umywalni turystycznej

 Tablica informacyjna

 569 pakietów powitalnych czeka

26 maj - flaga na maszt!

Fragment miasteczka zlotowego

Kwatermistrz i komandor

27 V - pierwsi uczestnicy na 50 zlocie

Recepcja 50-zlotowa

50-zlotowa obsługa bagażowa

Kursanci

Klub "Kalinka" z Grudziądza

Pieczątki zlotowe

W drogę

Jedziemy?

Anita Garncarz

Wyjazd z obozowiska

Na czele peletonu pp. M. i A. Fudali W tandemie pp. Wolny

Jadą

Kolarski peleton na ulicach Myszkowa

Waldemar Wieczorkowski

Parking przy stadionie

pp. Białek (Warszawa), pp. Praca (Marsylia)

B. Fornalczyk 3-krotny kolarski mistrz Polski, olimpijczyk

Grochówka na otwarcie Zlotu

Widownia

Gazety z 4 czerwca 2010 r.

Burmistrz K. Podlejski - Dyplom ZG PTTK

Maria Mann, M. i W. Kotarscy

K. Picheta omawia trasę

Kolarski tor przeszkód

Cykliści z Inowrocławia

Rower na gorąco

Wyjazd na trasę

M. i S. Radomscy w Podzamczu Referat weryfikacyjny (A. i G. Witkowie)

Góra Birów - Andrzej Staśkiewicz fotografuje

Złoty Potok dworek Krasińskich Wieczorna dyskoteka

Na jurajskim szlaku

Browary Tyskie

Zamek w Siewierzu

 KTKol ZG PTTK obraduje w Myszkowie

Szkolenie p.t.kol. prowadzi Jerzy Winsze

Zdałem?!

Poranny wrzątek (gratis) dla turystów

Przygotowanie do wyjazdu

Polowy bufet śniadaniowy "U Jana"

Mechanik rowerowy T. Garncarz

Mieczysław Poniewski - autor wystawy foto Patrz, obok mają zapasowe koło...

SKT PTTK Przyrów

Żurek (gratis)

Frajda dla dzieci

Cieszyński "Ondraszek"

Żurek z wkładką

Prezent dla dzieci

Prąd dla turystów był za darmo

Konkurs dla 60-latków

To-i to-i tu robią zdjęcia?

Pole namiotowe na boisku

Grill samoobsługowy

Parking samochodowy

Wieczorne tańce

Zbigniew Machura: spływajcie!

Klasztor w Leśniowie

Spływ rzeką Białką

Rzut beretem W Mirowie

Tu jestem

Fotoreporterzy

Odprawa krajoznawcza

Wspomnienia z trasy

Koło przechodnie przez rok będzie w M-2

Składka na trampolinę

Dyplomy M-2 dla sojuszników

Pomocnicy kucharza

Prezes ZG PTTK i komandor 50-zlotowy

Prażonki dla 500 osób (gratis)

Agnieszka Stala wręczyła komandorie 50-zlotowe

Ognie bengalskie nad obozowiskiem

Przemawia prezes ZG PTTK Lech  Drożdżyński

Dyplomowani turyści

Zasłużeni w pracy z młodzieżą Zasłużeni dla turystyki kolarskiej PTTK

 

Konkursy 50-zlotowe

W rozegranych na mecie 50 Zlotu konkursach dla 60-latków triumfowali: skok z walizką Włodzimierz Miężał „Sigma” Poznań, rzut beretem – Ryszard Paterek – klub PTTK „Sigma” Poznań, rzut lotkami – Stanisław Herman – TKK im. Huzy w Gliwicach. W konkursach tradycyjnych wygrywali: znajomość kodeksu drogowego – Tadeusz Rygulski – OKTKol. w Mikołowie, kolarski tor przeszkód – Bogusław Gojowy – Klub PTTK „Wiercipięta” Jastrzębie Zdrój, krajoznawczy – Tadeusz Pasierb – TKK im. Huzy w Gliwicach. Nagrodami dla najlepszych w konkursach były materace pneumatyczne, pompki rowerowe, łańcuchy do rowerów, koszulki – ufundowane przez wójtów gmin ziemi częstochowskiej w efekcie starań sędziego głównego zawodów Zbigniewa Machury. Nagrody i dyplomy wręczano zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdym konkursie w czasie wieczornego ogniska w dniu konkursu.

 

Dwa łyki 50-zlotowej statystyki

"Polska to dziki kraj" powiedział niedawno ktoś z establishmentu. Faktycznie, ludzie tu nadal jeżdżą rowerami bądź pływają pontonami, niekiedy przebywają w jaskiniach, w dodatku mieszkają w namiotach. Nic więc dziwnego, że w tym pięknym kraju aż 569 turystów przybyło na 50 ogólnopolski zlot p.t.kol. do Myszkowa zorganizowany przez Klub Osiedlowy PTTK "M-2" i firmę "Polimer II". Najliczniej zgłosili się myszkowianie - 48, a z zamiejscowych turyści ze Szczecina – 35, Bydgoszczy - 32, Gliwic – 23 i Żor – 20. Wiek turystów zróżnicowany, a że impreza odbywała się z okazji 60-lecia uzyskania praw miejskich przez Myszków i 60-lecia powstania PTTK, więc obliczono, że było 176 turystów (nie wyłączając komandora) mających na karku 60-tkę. Najstarszym uczestnikiem Zlotu był 88-letni Krzysztof Borkowski (Warszawa), najmłodszym roczna Zuzia z Jastrzębia Zdroju, najmłodszym jeżdżącym samodzielnie na zlotowe trasy rowerem 10-letni Szymon Niedomagała z Łodzi. W zlocie uczestniczyło 360 przodowników turystyki kolarskiej PTTK; najdłuższy staż posiada Mieczysław Poniewski z Katowic mający legitymację p.t.kol. nr 168; przodownikiem z najniższym numerem legitymacji (216) nocującym pod namiotem był 81-letni Edward Grata z Rzeszowa, ale o rok starszy w ogóle, także pod namiotem, był Ewald Bereska (Tychy). Jako pierwsi na teren obozowiska przybyli Witold Fiączyk i Bogusław Jankowski - przodownicy turystyki kolarskiej z Radomska. 

            Turyści obozowali na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja na Będuszu; 258 spało w internacie, 163 pod płótnem namiotów, a pozostali u krewnych, znajomych i w okolicznej bazie noclegowej. Zlotowy catering serwowany przez pizzerię „Capri” obsługiwał 75 turystów na śniadaniach i 100 na obiadokolacjach. Pozostali samodzielnie przyrządzali posiłki lub stołowali się w jadłodajniach na trasach wycieczek.

            Oprócz codziennych wycieczek rowerowych po Jurze Częstochowskiej organizatorzy zlotu przygotowali autokarowy wyjazd dla 50-osobowej reprezentacji do dwu pereł architektury śląskiej (Muzeum Zamkowe w Pszczynie i Browary Tyskie), promocyjną możliwość skorzystania ze spływu pontonami po rzece Białce w Lelowie dla 80 chętnych. Do Jaskini Maurycego pod opieką grotołazów ze stowarzyszenia "Speleo-Myszków" weszło 170 turystów. Cykliści w trakcie pobytu na Jurze Częstochowskiej mieli okazję obejrzeć Górę Zborów i Górę Birów, zwiedzić zamki w Podzamczu, Siewierzu, Bobolicach i Mirowie, strażnice jurajskie w Przewodziszowicach, Łutowcu i Suliszowicach, zajrzeć do Stajni, w której znaleziono najstarszy w Europie środkowej ząb neandertalczyka, obejrzeć największy na świecie kapelusz w Koziegłowach, zobaczyć drewniane kościoły w Zrębicach i Cynkowie oraz sanktuarium maryjne w Leśniowie. Dociekliwi zobaczyli jak wygląda Miłość i gdzie leżą Dziewki, ciekawscy sprawdzili, czy Morsko jest nad morzem a Olsztyn na Jurze, nadto uczestnicy zlotu zobaczyli ruchomą szopkę, ujrzeli jak wygląda Smoleń i sprawdzili czy i jak pachnie Bzów. Zlotowicze zorganizowali zbiórkę na zakup trampoliny dla wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku w Górze Wlodowskiej; w sobotę 5 czerwca kawalkada rowerzystów pomknęła z prezentem do dzieciaków. Burmistrz Myszkowa umożliwił turystom korzystanie z krytego basenu,  wójt Janowa bezpłatne wejście do Muzeum w Złotym Potoku, prezes Spółki "Zamek" obniżyła ceny biletów na Górę Birów i do ekspozycji na zamku "Ogrodzieniec" w Podzamczu, a Jan Wewiór pobierał połowę ceny biletu za wejście do ruchomej szopki w Olsztynie.

Turyści zdobyli 103 srebrne odznaki Ziemi Lelowskiej, 95 popularnych odznak Szlakiem wsi - dawnych miast, 543 odznaki Miłośnik Ziemi Myszkowskiej, 10 KOT, nadto 140 odznak Miłośnik Jury, 81 Znam Zawiercie i 54 odznaki "Szlakiem Orlich Gniazd".

Na zakończenie zlotu przybył prezes ZG PTTK Lech Drożdżyński, który serdecznie podziękował za wzorową organizację zlotu nie tylko organizatorom , ale także lokalnym samorządom, które pospieszyły z pomocą. Komandorów ogólnopolskich zlotów przodownickich uczestniczących w ceremonialnym zakończeniu imprezy Agnieszka Stala - członkini klubu i bizneswomen - obdarowała upominkami z logo 50 Zlotu, a przewodniczący Głównej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK Waldemar Wieczorkowski wręczył legitymacje przodownickie 22 absolwentom szkolenia. W chwilę po zapadnięciu ciemności nad obozowiskiem rozbłysła feeria wielobarwnych ogni bengalskich. Była to wystrzałowa impreza - powiedziała na koniec sekretarz klubu Agnieszka Wojtasik.

 

Nasi sojusznicy 50-zlotowi

W zorganizowaniu i przeprowadzeniu 50 ogólnopolskiego zlotu p.t.kol. "Myszków 2010" bezsprzecznie najbardziej nam pomogli: Urząd Miasta Myszkowa i Burmistrz Myszkowa, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, kierownictwo MOPS w Myszkowie, dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja, klub "Speleo- Myszków" oraz drużyna Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK przy Gimnazjum w Przyrowie. Sprzymierzeńcami w zbudowaniu miasteczka zlotowego były firmy "Polimer" Romana Garncarza i Agnieszki Stala, ekipa montażowa Marcina Skalskiego, myszkowskie SANiKO".

Pomysł ufundowania profesjonalnych koszulek kolarskich dla wszystkich uczestników podchwyciły i opłaciły faktury przedsiębiorstwa: Polimer II w Myszkowie, firma kotlarska SAS w Busku Zdroju, firma EUROSAN w Dąbrowie Tarnowskiej, firma WiM; do koszulek swoją dotację dołożyły też Miasto Myszków i Klub PTTK "M-2".

Z materiałami promocyjnymi, upominkami dla uczestników oraz nagrodami dla triumfatorów konkursów rozgrywanych na mecie Zlotu pospieszyli: starosta częstochowski, starosta zawierciański, burmistrzowie Myszkowa, Koziegłów i Zarek, wójtowie Janowa, Lelowa, Olsztyna, Poraja, Przyrowa, Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Materiały krajoznawcze przekazały stowarzyszenia: Związek Gmin Jurajskich z/s w Ogrodzieńcu, Partnerstwo Północnej Jury z/s w Janowie, Lelowskie Towarzystwo Historyczno-Kulturalne w Lelowie oraz Regionalne Centrum Informacji Turystycznej przy Akademii Polonijnej w Częstochowie. W wydatny sposób pomógł nam Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Katowicach z/s w Będzinie; pomocy nie odmówiła Okręgowa Sp-nia Mleczarska w Myszkowie.

Wszystkim pomocnikom, darczyńcom i sojusznikom      s e r d e c z n i e    d z i ę k u j e m y!   Dziękujemy prezesowi O/Regionalnego PTTK w Częstochowie za okazaną pomoc merytoryczną oraz Głównej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK za fachowy nadzór

dr Marian Kotarski komandor 50 Zlotu

 

Listy gratulacyjne Prezesa ZG PTTK

           Miło nam powiadomić, że prezes Zarządu Głównego PTTK Lech Drożdżyński, który wizytował naszą imprezę w dniu jej zakończenia, wystosował listy dziękczynne do grona kilkunastu najżyczliwszych nam sponsorów, pomocników i organizatorów.  Listy dotarły już do adresatów.

            Otrzymali je ci, którzy zaskarbili sobie naszą wdzięczność, mianowicie: starosta myszkowski Łukasz Stachera,  burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, prezes Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Matysiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Ludwig, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Woj. Śląskiego w Będzinie Marek Broda, prezes klubu „Speleo-Myszków” Grzegorz Skorek, nasi współpartnerzy z SKT PTTK w Przyrowie Jerzy Sikorski i Zbigniew Machura. Listy zostały też skierowane do właścicieli firm wspomagających Zlot, mianowicie do Romana Garncarza „Polimer II” i Agnieszki Stala „Polimer AiM”.

List otrzymał także prezes klubu Marian Kotarski, a zawarte w nim podziękowania skierowane są - jesteśmy tego pewni - pod adresem wszystkich członków Komitetu Organizacyjnego 50 zlotu p.t.kol. Czytamy w nim: „…gratuluję znakomitego zespołu organizacyjnego. Widać było na każdym kroku ogromne zaangażowanie członków waszego Klubu wspieranych przez bliskich i sympatyków. Szczególne podziękowania przekazuję w imieniu turystów-kolarzy mieszkających w czasie zlotu na polu namiotowym, gdzie zorganizowano profesjonalne zaplecze zapewniając stały dostęp ciepłej wody. Dziękuję Waszym bliskim za wsparcie, zaangażowanie i ogromną życzliwość” – pisze prezes L. Drożdżyński.

lipiec 2010 r.

 

XXXIX CZTK w Częstochowie na Aniołowie

18-22 VII 1990 r. (40-lecie PTTK)

 

Zachowało się sprawozdanie z przebiegu XXXIX Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK, który odbył się w dniach 18-22 lipca 1990 r. na campingu PTTK w Częstochowie na Aniołowie. Organizatorem zlotu były kluby: "M-2" w Myszkowie, "Oksza" w Kłobucku, "Viola"  i "WAKS" w Częstochowie. Komandorem imprezy był Marian Kotarski, zastępcą kmdr. Adam Kacperczyk, sędzią Wojciech Woźniak, kierownikiem sekretariatu Lech Tota, kierownikiem konkursów zręcznościowych Jan Garncarz, kierownikiem radiowęzła Czesław Trośniak, autor tras wycieczkowych Władysław Niemczyk, szef zwiedzania Jasnej Góry Władysław Sokołowski. Na zlot przybyło 599 turystów (578 - Polska, 14 - ZSRR, 7 - CSRS). W ramach bardzo niskiego jak na ówczesne czasy wpisowego, oscylującego wokół 1 $, turyści mieli bezpłatne miejsce pod rozstawienie namiotów, odznakę zlotową, odznakę krajoznawczą Znam woj. częstochowskie, książkę autorstwa M. Kotarskiego i J. Zinkowa "Rowerem po woj. częstochowskim", mapę Jury oraz bezpłatny wstęp do placówek muzealnych. Na otwarcie imprezy kawalkada cyklistów pojechała na plac Jedności Narodowej w Częstochowie; tam wojewoda częstochowski Jerzy Guła, prezydent miasta Tadeusz Wrona i v-prezes O.PTTK Zbigniew Fedyczek dokonali oficjalnego otwarcia 39 Zlotu organizowanego w 40 rocznicę powstania PTTK. W Zlocie uczestniczyło 3 honorowych członków PTTK: Barbara Kaczmarek (Szczecin), Ryszard Mielnik (Katowice) i Tadeusz Zerych (Opole), od których - po raz pierwszy w historii zlotów, z inicjatywy komandora nie pobieraliśmy wpisowego. Stało się to tradycją, od tego czasu na wszystkie imprezy centralne turystyki kolarskiej honorowi członkowie PTTK będący przodownikami turystyki kolarskiej nie płacą wpisowego. Na mecie zweryfikowano 44 małe KOT (26 br., 12 sr., 6 zł., 2 d. sr. KOT, 5 brązowych odznak "Szlakami zamków w Polsce", 2 MOK, 560 popularnych i 27 brązowych odznak krajoznawczych "Znam woj. częstochowskie". W konkursach zlotowych zwyciężyli: piosenka turystyczna - Marcin Błachucik (Ruda Śl.), jazda żółwia na rowerze -  Magdalena Krzyżanowska (Kościan) i Cezary Chrząszcz (Częstochowa), kolarski tor przeszkód - M. Krzyżanowska i C. Chrząszcz, krajoznawczy - Piotr Zięba ("Hałaburda" Warszawa); w konkursach dla 14-latków i młodszych dzieci triumfowali: rzuty lotkami do celu - Jan Rutkowski (Klub im. W. Huzy Gliwice), rzuty kółkami do celu - Damian Wojdowski ("Przygoda" Toruń), zwariowany bieg - Konrad Walenda ("Wagant" Warszawa), bieg z obręczą - Rafał Stachura (Kołobrzeg). Na zlot najliczniejszą ekipą zjechali członkowie Klubu Kolarskiego PTTK "Ktukol" w Głuchołazach - zdobyli puchar dyrektora Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie.

 

Camping PTTK na Aniołowie

Wyjazd na otwarcie 39 CZTK

Ceremonia otwarcia Zlotu

Obozowisko zlotowe

Kiosk zlotowy prowadził Jan Garncarz

R. Kościński, M. Kotarski, W. Balicki

Zakończenie 39 CZTK

Proporczyk zlotowy

Sejmik kolarski na 39 Zlocie