D A R C Z Y Ń C Y
 

Burmistrz w 2023 r. przyznał nam 13 000 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa mgr Włodzimierz Żak przyznał klubowi PTTK M-2 dotację na realizację zadania "Rekreacja  na rowerze". W ramach tego programu odbywać się będą nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, zloty i rajdy klubowe, czerwcowy wyjazd na zlot przodownicki w Andrychowie oraz jesienna wycieczka autokarowa. W ramach dotacji zaplanowano też częściowe odnowienie oznakowania czerwonego i czarnego szlaku rowerowego prowadzących przez Myszków. Zadbamy też o promocję naszej działalności w gablotkach i jej dokumentowanie w kronice. Mamy nadzieję, że życia turystycznego nie zakłóci napięta sytuacja międzynarodowa. Dziękujemy!

 

 

Wspólnie dla dziedzictwa

 

Od 23 lipca 2022 r. odbywają się wycieczki rowerowe w ramach projektu "Myszkowski słownik krajoznawczy". Rowerzyści odwiedzają co ciekawsze miejsca na Jurze, a prezes klubu, zarazem autor słownika - Marian Kotarski poddaje korekcie maszynopis swej kolejnej książki, która się ukaże drukiem jesienią br. Na wydawnictwo uzyskano dotację w wysokości 9600 zł przyznaną przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu Wspólnie dla dziedzictwa. Słownik się ukaże w 60-lecie NID i takąż rocznicę MSM. Książka będzie liczyć co najmniej 122 strony i zawierać ok. 50 zdjęć. Klubowicze otrzymają ją w prezencie, nawet z autografem autora.

 

Dyplomy dla mecenasów turystyki

 

Na zebraniu sprawozdawczym w 2022 r. wykazano, że w br. Klub PTTK "M-2" zorganizował 109 wycieczek dla 889 uczestników, a klubowicze zdobyli 265 odznak krajoznawczych i turystycznych. Najaktywniejszym członkom Klubu wręczono puchary, a naszym sprzymierzeńcom - dyplomy. Dziękujemy za pomoc i współdziałanie.


    Działalność klubowa, acz prowadzona społecznie, nieco kosztuje. Przez wiele lat działalności zgromadziliśmy trochę sprzętu biwakowego, skompletowaliśmy biblioteczkę, wyposażyli świetlicę. Bez wsparcia ze strony dobroczyńców nie byłoby to możliwe.

 

Burmistrz w 2022 r. przyznał nam 10 000 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa mgr Włodzimierz Żak przyznał klubowi PTTK M-2 dotację na realizację zadania "Rowerowa radość rekreacji". W ramach tego programu odbywać się będą nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, zloty i rajdy klubowe, wiosenny wyjazd na zlot przodownicki w Kołobrzegu oraz jesienna wycieczka autokarowa. Zadbamy też o promocję naszej działalności w gablotkach i jej dokumentowanie w kronice. Mamy nadzieję, że życia turystycznego nie zakłóci napięta sytuacja międzynarodowa. Dziękujemy!

 

Na 2021 r. Burmistrz przyznał nam 7100 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa mgr Włodzimierz Żak przyznał naszemu klubowi dotację w kwocie 7100 zł na realizację zadania "Rekreacja na rowerze". W ramach tego programu odbywać się będą nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, zloty i rajdy klubowe oraz jesienna wycieczka autokarowa. Zadbamy też o promocję naszej działalności w gablotkach i jej dokumentowanie w kronice. Mamy nadzieję, że życia turystycznego nie zakłóci zaraza koronawirusa. Dziękujemy!

 

Nowe stroje

Lato 2020 witamy w nowych strojach kolarskich; koszulki z krótkimi rękawkami i spodenki zdominował kolor ceglasty, natomiast koszulki z długimi rękawami - niebieski. Nowe stroje wykonano z wpłat członków klubu przy wsparciu finansowym Burmistrza Myszkowa.

 

Na 2020 r. Burmistrz przyznał nam 7000 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa mgr Włodzimierz Żak przyznał klubowi PTTK M-2 dotację w kwocie 7000 zł na realizację zadania "Myszkowianie na rowerze". W ramach tego programu odbywać się będą [po ustaniu zarazy] nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, zloty i rajdy klubowe oraz wycieczka autokarowa do Piotrkowa Trybunalskiego. Zadbamy też o jednolity wystrój naszych rowerzystów przygotowując stroje kolarskie dla członków Klubu PTTK "M-2", w czym w znacznej mierze wspomoże nas swą dotacją Burmistrz Myszkowa. Dziękujemy!

 

W 2019 r. korzystaliśmy z dotacji w kwocie 7 tys. zł na działalność programową przyznanej przez burmistrza Myszkowa. Naszą działalność wspierała także Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, dzięki której dysponujemy lokalem świetlicowym, w którym odbywamy spotkania i przechowujemy dokumentację oraz zdobyte trofea. Naszym darczyńcom dziękujemy!

 

Na 2019 r. Burmistrz przyznał nam 7000 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa p. Włodzimierz Żak przyznał naszemu klubowi 7000 zł dotacji na realizację zadania "Rowerowa rekreacja myszkowian". W ramach tego programu odbywają się nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, organizowane są klubowe rajdy, wyjazdy ekip turystycznych na ogólnopolskie i centralne zloty rowerzystów PTTK [w tym roku w Nysie i w Modlinie] oraz wycieczka autokarowa do Mosznej. Dziękujemy!

 

W 2018 r. korzystaliśmy z dotacji przyznanej przez burmistrza Myszkowa. Naszą działalność wspierała także Myszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, dzięki której dysponowaliśmy lokalem świetlicowym, w którym mogliśmy odbywać spotkania i przechowywać dokumentację oraz zdobyte trofea. Naszym darczyńcom dziękujemy!

 

Koszulka kolarska na 40-lecie Klubu "M-2"

 

5 lipca 2018 r. członkowie klubu otrzymali nowe koszulki kolarskie, wykonane dzięki finansowemu wsparciu ze strony burmistrza Myszkowa p. Włodzimierza Żaka, właściciela restauracji "Kongres" przy ul. 11 Listopada, firmy "ibud" przy ul. Słowackiego oraz Golden Cat studio przy ul. Piastowskiej 11. Tym razem wykonaliśmy koszulki w dwu wersjach: z długimi i krótkimi rękawkami. Mamy nadzieję, że nowy przyodziewek długo będzie służył obdarowanym. Gwoli sprawiedliwości dodajmy, że rowerzyści pokrywali 1/3 kosztów koszulki.

 

W 2018 r. Burmistrz przyznał nam 7500 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa p. Włodzimierz Żak Zarządzeniem nr 38/PK/13 II 2018 przyznał naszemu klubowi 7500 zł dotacji na realizację zadania "Jurajska rekreacja rowerowa myszkowian". W ramach tego programu odbywają się nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, organizowane będą klubowe rajdy, wyjazdy ekip turystycznych na ogólnopolskie i centralne zloty rowerzystów PTTK [w tym roku w Wielkopolsce i w Świętokrzyskiem] oraz wycieczka autokarowa szlakiem zamków na Jurze. Dziękujemy!

 

ZANIM WYRUSZYSZ NA SZLAK - akcja PTTK 2017

Zgłosiliśmy Klub PTTK "M-2" do współuczestnictwa w ramach ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Zarząd Główny PTTK pod hasłem "Zanim wyruszysz na szlak" mającej na celu podniesienie na wyższy poziom bezpieczeństwa turystów na szlaku. W ramach akcji będziemy - jak do tej pory - przypominać uczestnikom naszych wycieczek o konieczności bezpiecznej i rozważnej jazdy po drogach. Akcję wykorzystamy także do do informowania turystów, zwłaszcza początkujących, co zabrać na rowerową wycieczkę jednodniową, a co na biwak. Dla uczestników wycieczek i spotkań organizowanych w ramach wspomnianej akcji 2 czerwca br. otrzymaliśmy paczkę gadgetów (na zdjęciu) przekazanych przez kierownictwo akcji ZG PTTK. Będziemy je wręczać turystom biorącym udział w organizowanych przez Klub "M-2" działaniach; są to gry planszowe "Wędruj z nami", dzienniczki wypraw ułatwiające przygotowanie relacji na konkurs "Turystyczna rodzinka", książki "Kreatywne poznawanie czyli poradnik nowoczesnego krajoznawcy", a także książeczki wycieczek kolarskich, pieszych, krajoznawczych, plakaty i chusty wielofunkcyjne na szyję.

 

 

Burmistrz w 2017 r. przyznał nam 8000 zł dotacji

Zarządzeniem z 2017 r. burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak przyznał naszemu klubowi 8000 zł dotacji na realizację zadania "Rowerowa rekreacja myszkowian w 2017 roku". W ramach tego programu odbywają się nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, organizowane będą klubowe rajdy oraz wyjazdy ekip turystycznych na ogólnopolskie i centralne zloty rowerzystów PTTK. Dziękujemy!

 

Koszulki dla nowo przyjętych członków Klubu

23 czerwca 2016 r. myszkowscy rowerzyści przywdziali koszulki i spodenki kolarskie w czekoladowym kolorze, pozyskane dzięki własnym funduszom, składkom oraz dobremu sercu myszkowskich przedsiębiorców. Do grona mecenasów turystyki dołączyli: zakład fotograficzny "Foto-Bożek", drukarnia "Poldruk", właściciele sklepów "Mebel-Mach" oraz firma "Berywit" w Myszkowie, które wespół z przedsiębiorstwem "Polimer 2" wsparły finansowo wykonanie koszulek kolarskich dla członków Klubu "M-2".

Rewia mody:

 http://www.garnek.pl/komar1/31944545/rowerowe-stroje-klubu-pttk-m-2 

 

Burmistrz w 2016 r. przyznał nam 7500 zł dotacji

Burmistrz Myszkowa p. Włodzimierz Żak przyznał naszemu klubowi 7500 zł dotacji na realizację zadania "Rowerowe wędrówki mieszkańców Myszkowa". W ramach tego programu odbywają się nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, organizowane będą klubowe rajdy oraz wyjazdy ekip turystycznych na ogólnopolskie i centralne zloty rowerzystów PTTK [na Podlasie i na Roztocze]. Dziękujemy!

 

 

Wielokolorowa wycieczka rowerowa

W pochmurną nieco sobotę 22 sierpnia 2015 r. odbyła się 1564 wycieczka zorganizowana przez klub M-2.  Ewenementem przejażdżki, dodajmy, że nieco sterowanym, było to, że rowerzyści ubrali się w zróżnicowane kolorystycznie klubowe stroje rowerowe. Na zdjęciu modelek i modeli prezentujących stroje możemy zobaczyć wszystkie dotychczas wykonane od najstarszego żółty do najnowszego - fioletowo-biały. Nie ukrywamy, że w tej wielobarwności spora zasługa mecenasów turystyki, firm, które wspomogły nas finansowo pokrywając część kosztów krawieckich. Dziękujemy!

 

 

Burmistrz w 2015 r. przyznał nam 8300 zł dotacji

Zarządzeniem z dn. 9 kwietnia 2015 r. burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak przyznał naszemu klubowi 8300 zł dotacji na realizację zadania "Rowerowe wędrówki myszkowskich turystów w 2015 roku". W ramach tego programu odbywają się nasze weekendowe wycieczki po Jurze Częstochowskiej, organizowane będą klubowe rajdy oraz wyjazdy ekip turystycznych na ogólnopolskie i centralne zloty rowerzystów PTTK [w tym roku na Kaszuby i do Pszczyny]. Dziękujemy!

 

Permanentnie dbając o kondycję naszych rowerzystów, korzystając z darowizn od naszych sympatyków, na wyczerpujących wycieczkach rowerowych wręczamy niekiedy wiktuały wykorzystywane na drugie śniadania. Oczywiście - nic za darmo. Konsumenci płacą składki członkowskie PTTK.

 

 

W latach 2007 - 2014 korzystaliśmy z dotacji na działalność programową przyznawanych przez burmistrza Myszkowa. Finansowo wspierały nas też myszkowska firma "Polimer 2" oraz Zakład Usług i Zaopatrzenia Technicznego w Żarkach. Naszym darczyńcom dziękujemy!

 

 

 

    W 2010 r. przy okazji 50 Zlotu p.t.kol. organizowanego przez klub "M-2" z darami w postaci map, folderów, upominków (smycze, długopisy, maskotki, książki, albumy) pospieszyły urzędy gmin w Myszkowie, Koziegłowach, Żarkach, Olsztynie, Lelowie, związek Partnerstwo Północnej Jury w Janowie, Starostwo Częstochowskie, Starostwo Myszkowskie i Starostwo Zawierciańskie. Wydawnictwami wsparł nas także Zespół Parków Krajobrazowych Wojew. Śląskiego w Będzinie.

       Niejednokrotnie, zwłaszcza przy organizowaniu rajdów [wycieczek] do Holendrów w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, upominki (długopisy, maskotki, smycze, książki i inne) przydzielało nam Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Częstochowie.       

 

W przeszłości naszą działalność turystyczną dotowało Kuratorium Oświaty i Wychowania w Częstochowie oraz Wydział Kultury, Sportu i Turystyki  Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie oraz - już nieistniejący - Oddział PTTK w Myszkowie.

Korzystaliśmy też z pomocy udzielanej przez Spółdzielnię JURAJSKA w Postępie.

 

 

Mecenasom turystyki rowerowej, którzy w istotny sposób przyczynili się do zorganizowania 50 ogólnopolskiego zlotu przodowników turystyki kolarskiej PTTK w Myszkowie oraz umożliwili obdarowanie wszystkich uczestników profesjonalnymi koszulkami kolarskimi wręczyliśmy pamiątkowe, dziękczynne statuetki.

 

 

 

Pierwszą partię kompletnych strojów kolarskich (koszulka i spodenki) ufundowanych przez pp. Anitę i Romana Garncarz otrzymało wiosną 2006 r. bodaj 25 osób. Rok później strojami zostało obdarowanych 5, a w pierwszych dniach marca 2009 r. kolejnych kilkunastu rowerzystów. Aktualnie wszyscy aktywni cykliści mogą paradować w granatowo-pomarańczowych strojach "Polimer" ozdobionych logo Myszkowskiej Sp-ni Mieszkaniowej i odznaką PTTK klubu "M-2". Na zdjęciu właściciel firmy POLIMER Roman Garncarz oraz nastoletni rowerzyści: Nina Cupiał, Kasia Janocha, Damian Wojtasik i Michał Biały.

 

       W miarę swych możliwości Klub stara się odwdzięczyć swym wiernym dobroczyńcom i wypróbowanym  przyjaciołom, wręczając im dyplomy bądź  występując do stosownych władz o nadanie wyróżnień. W dotychczasowej historii myszkowskiej turystyki uhonorowani zostali m. in.:

 Galeria sponsorów

Z Klubem "M-2" zwiedzisz wszystko,

i muzeum, i zamczysko.

Kochaj rower, szanuj las,

wspieraj M-2 póki czas,

bo kto w klub nasz inwestuje,

ten pieniędzy nie marnuje !

23 listopada 2000 r. na zebranie klubowe przybyli: Agnieszka Sytniewska, Jerzy Kościelniak, Marcin Konopka, Urszula Kulak, Marian Kotarski, Grzegorz Gil,  Grzegorz Witek, Krzysztof Picheta, Jarosław Sumorowski, Wiesław Lipecki, Marcin Ślęzak, Dawid Stępień, Marcin Pikuła, Tadeusz Garncarz (Polimer GT&C) oraz Zdzisław Neszczyński (MSM). Foto Ł. Widera.

  

Koszulki, jakie członkowie Klubu PTTK "M-2" otrzymali latem 2003 r. od Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na zdjęciu: M. Jagieło, S. Struski, T. Bora i M. Konopka.

Anita i Roman Garncarzowie prezentują stroje kolarskie, w jakie wiosną 2006 r. ubrali ekipę myszkowskich rowerzystów.

Koszulki klubowe "M-2" wprowadzone do użytku 28 października 2010 r. (dofinansowane przez Miasto Myszków)

2009 - koszulki organizatorów 50 Zlotu p.t.kol.

Kurtki jesienne i zimowe (dofinansowane przez Klub "M-2") mamy od 20 I 2011 r.

Koszulka 50-zlotowa (29 maj 2010)

8 sierpień 2013 r. - koszulki biało-niebieskie

2015 r. - koszulki biało-fioletowe

1 VI 2015 r. - koszulki wyjściowe na biwaki i zloty

11 VIII 2015 r. - koszulki wieczorowe na zloty

23 czerwiec 2016 r. - koszulki biało-czekoladowe

maj 2016 r. - koszulki wieczorowe na zlot p.t.kol.

październik 2017 r. - polar czerwony burgund

sierpień 2016 r. - koszulka reprezentacyjna

czerwiec 2017 r. - koszulka reprezentacyjna na zlot

sierpień 2017 r. - koszulka reprezentacyjna na CZTK

listopad 2019 r. - kolarska koszulka reprezentacyjna

lipiec 2018 r. - kolarska koszulka reprezentacyjna